BELCIKA’DA BEKAR ILTICACILAR ILE ILGILI KAMP PROBLEMI

Yabancılar Dairesine kaydolduktan sonra size bir ağırlama yeri tahsis edilmediyse bekleme listesine kaydolabilirsiniz. Bu sırada tıbbi bakımdan ve hukuki yardımdan yararlanabilirsiniz.
Uluslararası koruma (sığınma) başvurunuzu Yabancılar Dairesine kaydolduktan sonra Fedasil genelde size ağırlama yeri tahsis edilip edilemeyeceğini kontrol eder.
Ağırlama yeri sayısının yetersiz olması nedeniyle Fedasil, ağırlama talebinizi incelemeyi daha sonraya bırakabilir. Çocuklara, kadınlara ve savunmasız kişilere öncelik verilir.
Bekleme listesine kaydolun
Bu sırada bir ağırlama bekleme listesine kaydolabilirsiniz.
Ağırlama talebinizi inceledikten sonra Fedasil, sizin için bir ağırlama yeri bulunduğunda size e-posta ile ulaşır.
Acil tıbbi yardım
Acil tıbbi yardıma mı ihtiyacınız var? Yabancılar Dairesinin bulunduğu binanın yanındaki Mültecilere Özel Tıbbi Hizmet Noktasına gidin. Buradaki doktorlar, hemşireler ve psikologlar size tıbbi sorunlarınızda yardımcı olacaktır. 
Mültecilere Özel Tıbbi Hizmet Noktası pazartesiden cumaya 09.30-16.00 saatleri arasında hizmet verir.
Tıbbi masrafların ödenmesi
Doktordan tıbbi yardım alma hakkınız bulunmaktadır.
Doktora, hastaneye ya da eczaneye gitmeden birkaç gün önce, sizin (veya doktorunuzun) tıbbi masraf forumunu kullanarak Fedasil'e bir talep göndermesi gerekir. 
Hukuki yardım/avukat
Bir kuruluştan veya avukattan hukuki yardım isteyebilirsiniz. Kısıtlı gelire sahip olanlar için avukat hizmeti ücretsizdir. 
Bölgenizdeki Hukuki Yardım Ofisi (BJB/BAJ) ile iletişime geçin. Bu ofis size bir pro bono (ücretsiz) avukat atayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir